Dijital Mamografi

Dijital Mamografi
Meme kanseri kadınlarda görülen en sık kanserdir. Bir meme kanseri ele gelen büyüklüğe ortalama 8-10 yılda gelmektedir.  Mamografi ile meme kanseri ele gelmeden yaklaşık 3-4 yıl önce yakalanabilmektedir. Ele gelmeden yakalanan meme kanserlerinde meme alınmadan tedavi şansı ve sağ kalım çok yüksektir. Kırk yaşından sonra kadınların düzenli mamografiler ile hiçbir şikayetleri olmasa da meme kanserinin taramaları yaptırmaları gereklidir.

Merkezimizde mamografiler dünyanın en az ışın veren full field digital mamografi sistemi  ile, meme görüntülemesi nde uzman kişilerce yapılmaktadır.

Eski mamogramlar ile karşılaştırma meme kanserinin erken yakalanmasında çok önemlidir. Merkezimizde yapılan tüm mamografiler PACS sistemimizde digital ortamda saklanmakta, ve başka fiziksel mekanlarda yedeklenmektedir. Bu sayede yeni tetkikler eski tetkikler ile karşılaştırılarak rapor edilmektedir.

Merkezimizde ayrıca meme MRG tetkikleri, stereotaksi ve sonografi eşliğinde meme işraretlemesi ve biopsiler de yapılmaktadır.