EUROMED Hızlı Randevu Sistemi
Doktorunuza Danışın
Hızlı İletişim

Biz Kimiz?

Euromed Görüntüleme ve Tani Merkezimiz 1995 yilinda kurulmuş olup, bugün halen Kiziltoprak'taki merkez binasında hizmet vermeye devam etmektedir.

Merkezimizdeki tüm görüntüleme hizmetleri yüksek teknolojiye sahip cihazlarla hizli, güvenilir bir sekilde ve doktor kontrolünde gerceklestirilmekte, ayrıca klinik laboratuvar incelemeleri konusunda hizmet verilmektedir.

Euromed Görüntüleme ve Tanı Merkezinde tüm radyolojik tetkikler, kardiyolog doktor eşliğinde EKO tetkiki, klinik ve biyokimya incelemeleri ve görüntüleme rehberliğinde non-vasküler girişimsel işlemler titizlikle yapılmaktadır.

Radyoloji uzmanı Dr. Alper ARMAN yönetimininde radyoloji uzmanları ile birlikte toplamda 40 kişilik profesyonel dinamik ve güleryüzlü bir ekip size en iyi saglık hizmetini sunmanın gayreti içerisinde Euromed Görüntüleme ve Tanı Merkezinde görev yapmaktadırlar.

Euromed Görüntüleme Merkezi, PACS sistemi ile merkezlerimizdeki tüm görüntüler digital ortama aktarabilmekte ve tetkikler digital ortamda saklanabilmektedir.

Hizmet verdiğimiz hastanelerde uzaktan erişim ile 24 saat acil MR, BT ve direkt röntgen tetkikleri raporlandırılabilmektedir.

Euromed yaptığı kurumsallık çalışmaları sonucunda Ağustos 2009 da ISO 9001:2008 belgesi almaya hak kazanmıştır.

.

Merkezimizin temel prensibi olan güven; hasta hekim ilişkisi, gerekli tetkik ve doğru radyolojik tanı üzerine kurulmuştur. Çeyrek asra yaklaşan hizmet deneyimimiz ile her zaman tıbbi etik kurallara sadık kalarak doğru ve güvenilir tanıya ulaşmak için çalışıyoruz.

Dr. Alper ARMAN

Merkezimizin temel prensibi olan güven; hasta hekim ilişkisi, gerekli tetkik ve doğru radyolojik tanı üzerine kurulmuştur. Radyoloji her ne kadar hasta hekim ilişkisinin sınırlı olduğu bir dal olarak görünse de tetkikin doğru yönlendirilmesi ve doğru sonuca ulaşılması için radyoloji uzmanının hem hastanın klinik doktoru, hem de hastanın kendisi ile birebir ilişki kurması EUROMED Görüntüleme Merkezi ’nde önemlidir. Burada temel olarak hastalar ile birebir görüşerek hem tetkik öncesinde klinik bilgi alıyoruz hem de tetkik sonrasında gerekli durumlarda bilgi vererek hastayı saptanan bulgular doğrultusunda bilgilendiriyoruz.

Temel prensibimiz güvenilir bir sonuca ulaşmak.

Merkezimizdeki tüm görüntüleme hizmetleri yüksek teknolojiye sahip cihazlarla hızlı, güvenilir bir şekilde ve uzman doktor kontrolünde gerçekleştirilmektedir.

Merkezimizde yüksek manyetik alanlı kapalı MR sistemi (1.5T General Electric) ve aynı zamanda kapalı alan korkusu bulunan hastalar için açık MR sistemi (Siemens) bulunmaktadır.

Aynı çatı altında her iki cihazın bulunması hastalarımız için ileri teknoloji ile birlikte konfor da sağlamaktadır.

Yeni nesil Multislice Bilgisayarlı Tomografi cihazı (GE, Revolution ACT) ile doz kontrolü sayesinde mümkün olan en düşük X-ışını dozu verilerek yüksek çözünürlükte ve yüksek tanısal değerde görüntüler elde edilebilmektedir.

İleri görüntü işleme yöntemleri ile klinik tanıya yardımcı olan üç boyutlu görüntüleme mümkün olmaktadır.

Digital mammografi cihazı (Fuji, Amulet) ile en düşük X-ışını kullanılarak yüksek tanısal değerde mammografi tetkikleri yapılmaktadır. Meme kanseri taramasında hem hasta hem hekim için güvenli tetkik sağlamaktadır. Renkli Doppler Ultrasonografi tetkikleri ile geniş bir hastalık grubunda güvenli tetkik yapmak mümkün olmaktadır. Tüm direkt radyografik incelemeler digital yöntemlerle yapılmakta, tüm imajlar digital ortamda saklanmakta ve karşılaştırılabilmektedir. Skolyoz ve boy grafisi (orthoröntgenogram) tetkikleri digital sistem ile yapılmaktadır. Panoramik ve sefalometrikgrafiler ile dişler ve çene kemikleri değerlendirilmektedir. Kemik Dansitometri cihazı ile (DXA) bel omurları, uyluk kemiği (femur boynu), tüm vücut, ön kol veya protez bölgesi kemik yoğunlukları taranabilmektedir.
Görüntüleme rehberliğinde meme, tiroid, prostat, yumuşak doku lezyonları, kemik, batın içi organ biyopsileri gibi girişimsel işlemler (ince iğne aspirasyon biyopsisi, kalın iğne biyopsileri) yapılmaktadır. Ayrıca görüntüleme eşliğinde abse veya sıvı boşaltımı için kateter yerleştirilmektedir. Tüm tetkikler digital ortamda işlenmekte olup arşiv, paylaşım ve daha sonra karşılaştırma amacı ile PACS sisteminde saklanmaktadır.